Online Video Reklamları

Home » Reklam » Online Video Reklamları

Online video reklamlarının avantajları nelerdir?nasıl yapılmalıdır ile ilgili detaylar bu makalemizde.

İnternet kullanım alışkanlıklarının değişmesi, son yıllarda mobil teknolojilerin geliştirilmesi, statik reklamların yerini video gibi dinamik reklamlara bıraktı. Dünyanın en popüler video arama motoru Youtube da video reklamları denilince ilk akla gelen platformların başında yer almaktadır. Her gün, hatta her saat gelişen ve büyüyen Youtube’un istatistiksel verileri de ‘Neden Youtube’da reklam vermeliyim?’ sorusuna yanıt bulmanızı sağlıyor. YouTube’da, her gün ortalama 5 milyar video izleniyor istatiksel verisi online video reklamcılığın önemini doğrulamaktadır

İnsanların daha fazla ilgisini ve dikkatini çeken online video reklamları, yaptığınız işi, ürününüzü hedef kitlenize sıra dışı bir şekilde sunmanızı sağlar. Video reklamları; marka bilinirliğinizin artmasına ve rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olur. Genellikle bilgilendirici içeriklerin yansıra eğlendirici içerikler de bu platformda yer bulmaktadır. Öyle ki Youtube her ay 1 milyardan fazla tekil ziyaretçi alıyor. Tüm sosyal medya platformlarından daha yüksek ziyaretçisi olduğu bir gerçektir.

Youtube’un viral olarak daha fazla kitlelere ulaşabilme özelliği vardır. Bir videonun kısa sürede milyonlara ulaşabilmesi an meselesidir. Marka bilinirliğinin de ötesinde bu sayede internet sitenizin ziyaret trafiği ile sosyal medya takipçileriniz de artacaktır.

Hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajı, video reklamları ile etkili ve hızlı bir şekilde yaparsınız. Reklam verenler artık potansiyel müşterilerine ulaşabilmek için reklam stratejileri yürütürken, online video reklam yatırımlarına öncelik tanır hale gelmiştir.

Etkili video reklamları için; hedef kitlenizin izlediği içerikleri bilin ve buna göre video içeriğini oluşturun. İzleyiciler alakalı reklamlara daha fazla ilgi duyarlar. Bu bağlamda video izleme alışkanlarının iyi tahlil edilmesi gerekmektedir. Genellikle kısa ve atlanılmayan reklamlar hazırlamaya özen gösterin. Hedef kitleniz kısa reklamları izliyor olabilir.

Youtube reklamlarında  bir izleyici ilk 30 saniye dolmadan reklamı izlemekten vazgeçerse, yani reklamı atla derse müşteriden ücret alınmıyor. Müşterinin ödeme yapabilmesi için video reklamın belirlenen süreden fazla izlenmesi gerekir. Ayrıca günlük bütçe belirleme seçeneği de sunan Youtube, müşterilere reklam bütçelerini gün gün kontrol etmelerine ve limit belirleme imkanı tanımaktadır. İstediğiniz zaman reklamlarınızı değiştirebilir ya da duraklatabilirsiniz.

Dijital platformlarda video tüketimi arttıkça video reklamları da artacaktır. Uzmanlar gelecek sene video reklamcılığının %90 oranında artacağını öngörüyor. Siz de firmanızı veya markanızı online video reklamcılığı ile bir adım öteye taşımak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Posted on
× WhatsApp