Kanal D Reklam Ücretleri

Home » Reklam » Kanal D Reklam Ücretleri

Kanal D reklam fiyatları öğrenmek ve kanal d reklam vermek için sitemizi ziyaret ediniz. En uygun fiyat garantisi. Kanal D Reklam Ajansı.

Markanızın bilinirliğini arttırmak ve imajına katkı sağlamak üzere tercih edeceğiniz mecra televizyon olmalıdır. Ürünlerinize yada markanıza dair güven oluşturacak uygun televizyon tanıtımını en uygun fiyat garantisiyle hazırlayıp, kanal D televizyon kanalında yayınlayalım.

Kanal D Reklam
Kanal D Reklam

Kanal D gündüz saatleri kuşağında (OPT), akşam saatleri kuşağında (PT) reklamlarınız yayınlansın. İstediğiniz kanal ve programları seçebilirsiniz. İsteğinize göre markanıza uygun tanıtım planını uzman ekibimizle ücretsiz hazırlıyoruz.

TV Reklam Ver tıklayarak reklam planı hazırlayabilir yada hazır paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Kanal D Reklam Fiyatları

Aylık olarak değişkenlik gösteren fiyatları en doğru biçimde öğrenmek için lütfen iletişime geçiniz.

Vereceğimiz kanal d reklam fiyatları TEMSİLİDİR.

Gündüz kuşağı OPT : Bant saniye fiyatı 200 TL

Bant reklam

Bant Akşam PT: 700 TL

Dizi ve program yayını esnasında bant tanıtım ücreti 1500 TL

kanal d spot reklam

Spot gündüz saati OPT: 150 Akşam PT: 400

En güncel fiyatları öğrenmek ve bütçenize uygun tanıtım planının oluşturulmasında yardım için Kanal D reklam ajansı olarak bizi arayabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti en üst değerde olacak şekilde TV reklam hizmeti veriyoruz.

Kanal D Reklam

Kanal D Reklam Ajansı. Kanal D televizyon kanalında markanız reklamları olsun ister misiniz?.

RTÜK tarafından sonuncusu 2012 yılında yayımlanan “Televizyon İzleme Eğilimleri Araştırması ” raporuna göre televizyon izleme alışkanlığı ile ilgili bir takım veriler ortaya koyulmuştur. Türkiye’de en çok izlenen kanallar ve programlar, en çok izlenen saatler gibi veriler çeşitli yaş, meslek ve sosyo-ekonomik statüdeki insanlar baz alınarak yapılmıştır.

Araştırmaya katılan kişilerin Türkiye genelini yansıtacak şekilde seçilmesine özen gösterilmiştir. 2006 ve 2009 verileri ile 2012 verileri karşılaştırıldığında televizyon izlenme oranlarında bir düşüş görülmektedir. Yine de bu düşüşe rağmen televizyon hala daha en çok kullanılan iletişim aracı ve reklam mecrası olma özelliğini yitirmemiştir.


Yapılan ölçümler ve anketler sonucu Türkiye’de en sık izlenen programlar %76.7 ile yerli dizilerdir. Ardından %74,5 ile haberler ve %49,7 ile Türk filmleri gelmektedir. Her üç yılda bir yayınlanan bu raporlar karşılaştırıldığında altı yılda yerli dizi izleme oranı büyük oranda artarken izlemediğini söyleyenlerin oranı azalmıştır.

Haberlerin izlenme oranı son altı yılda çok büyük değişim göstermemektedir. Bu da bize hala daha televizyonunu en büyük haber alma aracı olduğunu kanıtlar niteliktedir.


Üç rapor karşılaştırıldığı zaman izlenme oranı artan programları şu şekildedir: yerli diziler, Türk filmleri, yarışma programları, spor programları, magazin ve kadın kuşak programlarıdır. Düşüş gösteren programlar ise: yabancı filmler, belgeseller, dini programlar, açık oturumlar ve çok az oranda haberlerdir.


Sosyo-ekonomik göstergelere göre televizyon programlarının izlenme sıklıkları karşılaştırıldığında kadınların %87,5’i ile büyük bir çoğunluğu yerli diziler izlerken erkeklerin geneli %80,5 ile haberleri izlemektedir. Kadınların en az izlediği program türü %12,3 ile spor programlarıyken erkeklerin en az izlediği program türü %10,8 ile magazin programlarıdır. 15-30 yaş arası kişilerin en çok izlediği programın yerli diziler olduğu görülmektedir. 31 yaş üstü bireylerin büyük bir çoğunluğu ise haber programları izlemeye meyillidirler.


Kanalların en çok izlenen programlarının yüzdelerine bakıldığında yerli dizi ve haberlerin başa baş olduğu görülmektedir. Yapılan bu araştırmada bekâr kişilerin %77,6’sı yerli dizileri, evli kişilerin %81,9’unun ise haber programlarını izlediği görülür. Fakat evli kişilerin %76’sının yerli dizileri de takip ettiği de görülür. En az takip ettikleri program türü ise magazin programlarıdır. Reklam veren için bu veri hangi programa reklam verip vermeyeceğini görebilmesi açısından önemlidir. Eğer pazarlanacak ürünün hedef kitlesi evli çiftler ise magazin programlarının olduğu kuşakta reklam verilmesindense yerli dizi ve haber programlarının olduğu kuşakta verilmesi daha verimli olacaktır.


Eğitim düzeyi ne olursa olsun Türk izleyicisinin en çok yerli diziler ve haberleri takip ettiği görülmektedir. Düşük ve orta eğitim düzeyindeki bireylerin bu iki programdan sonra en çok izlediği program Türk filmleridir. Yüksek eğitim düzeyinde bireylerin üçüncü sırasında ise yabancı filmler yer alır.


RTÜK yaptığı araştırmada izleyicilerin televizyonda daha çok görmek istedikleri programların hangileri olduğunu da araştırmıştır. Sonuçlara bakıldığında Türk izleyicisinin %86,3’ü yerli dizilerin, %85,1’i haber ve habere dayalı programların gösterilmesini istemektedir. Bu istekleri sırasıyla Türk filmleri, yarışma programları, yabancı filmler, dini programlar, açık oturumlar, müzik-eğlence programları, spor programları, belgeye dayalı programlar, magazin programları ve çizgi filmler takip etmektedir.

Bu tabloya bakıldığında da aslında televizyon programlarının Türk izleyicisinin isteğine göre şekillenmekte olduğu görülmektedir.
Araştırmaya katılan kişilerin televizyonda görmekten en çok rahatsız olduğu görüntüler %49,3 ile cinsel içerikli görüntülerdir. Bunu %39,5 ile şiddet içeren görüntüler, %16,9 ile uzun süren reklamlar takip eder. Bu bağlamda izleyicinin bir reklamdan beklediği şeyi analiz edebilmek mümkündür.

İzleyici sıkıcı, sürekli tekrar eden, ailesi ile birlikte izlemekten çekineceği reklamları görmek istemeyecektir. Bu nedenle reklam verenin reklamını hazırlatırken dikkat etmesi gereken konular aslında RTÜK’ün bu araştırmasından da çıkarılabilir. İzleyicilerin %81,7’si rahatsız olduğu görüntüler ile karşılaştığında kanalı değiştirdiğini söylemiştir. İzleyicilerin sadece %11,1’i izlemeye devam etmektedir. Bu nedenle reklamın izleyicinin kanalı değiştirmesini engelleyecek şekilde yaratıcı, kısa ve net mesajlı tasarlanması en verimlisi olacaktır.


Araştırmada katılımcıların reklamlarda rahatsız olduğu görüntüler de araştırılmıştır. İzleyicilerin %62,5’i reklamların uzunluğundan şikayet etmiş, müstehcen görüntülerden hoşlanmadıklarını belirtmişlerdir. Katılımcılara televizyon izlerken çıkan reklamlar karşısında ne yaptıkları sorulduğunda%56,4’ü kanalı değiştirdiğini söylemiştir. Bu oranın yüksek olma sebebi kuşkusuz izleyicilerin reklamları izlerken sıkılması olarak yorumlanabilir. Fakat %30,8’lik kesim reklamların bir kısmını izlediklerini dile getirmişlerdir. Önemli olan bu kesimi elde tutabilmektir. Eğer reklamınız yeteri kadar ilgi çekici ve yaratıcıysa izleyici reklamınızı geçmek yerine izleyecektir.

Show TV Reklam | Star TV Reklam | ATV Reklam | TV8 ReklamTRT 1 Reklam

Posted on
× WhatsApp