Tv Reklamları İstanbul Reklam Ajansları

Home » Reklam » Tv Reklamları İstanbul Reklam Ajansları

TV REKLAMLARI

Tv reklam vermek niyetindeyseniz markanızın tüm tanıtım faaliyetlerini biz yürütelim. Tv reklamları konusunda uzman İstanbul reklam ajansı firmasıyız. 

Markanız tanıtımı uygun mecralarda hedef kitle analizi yapılarak sağlanıyor. En çok verimi yakalayacak ve istenilen mesajın doğru aksettirilmesiyle sunumu gerçekleştiriyoruz.

Günümüzde pazarlamanın en büyük silahlarından biri reklamdır. Markalar, ürünleri, kampanyaları, lansmanları vb. bir çok duyuruları için tanıtım çalışmalarına başvurmaktadırlar. Tanıtım çalışmalarının içerisinde de TV reklamları yapılan bir çok araştırmada tanıtım harcamalarının yarısından fazlasına sahiptir. Dijital reklam çalışmalarının son zamanlarda gösterdiği korkunç büyümeye karşın Televizyon reklamları payını hala korumaktadır.

Dijital tanıtım çalışmalarının teknolojik gelişmelerle birlikte getirmiş olduğu ölçümlenebilir olma durumu, başta Televizyon olmak üzere tüm offline mecralarda ölçümleme sistemlerini sorgulamaya açık hale getirmiştir.

TV Reklam Ver

tv reklamları reklam ver
tv reklamları

Tv reklam vermek istiyorum diyorsanız dilediğiniz kanalda istediğiniz şekilde reklamlarınız yayınlansın. İster planı siz yapın , isterseniz uzman kadromuzla tanıtım kampanyanızı markanıza uygun tüm mecralarda biz yürütelim.

Mevcut Rating sistemlerinin tartışılır olduğu bu dönemde, ülkemizde 2011 yılında ortaya çıkan, rating usülsüzlüğü bu kaygıların dile getirilmesinde tavan yapmıştır.

Dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden biri olan ve peoplemetre teknolojisinin öncülerinden Nielsen Company bile sistemdeki zafiyetleri kabul eden bazı raporlar yayınlamış ve sonucu olarak da sosyal medya ratinglerinin de hesaplandığı bir Twitter Rating sistemi açıklamıştır.

Bu gelişmelerin paralelinde tüm dünyada TV izleme alışkanlıkları değişmeye başlamış ve TV izlerken aynı zamanda mobil cihazların da kullanımını anlatan Second Screen (ikinci ekran) kullanımı kavramsal olarak hayatımıza girmiştir.

Değişen online davranışlar, sosyal medyanın baş döndüren hızda gelişimi ile daha da belirginleşmiş ve sosyolojik açıdan da değerli verilerin bulunduğu bir platform haline gelmiştir. Bu online davranışları takip edip farklı açılardan ele alan sistemler ve programlar geliştirilerek bir çok analizde kullanılmaya başlanmıştır.

Tüm bu değişiklikler ve gelişimler incelendiğinde, ölçümleme sistemlerindeki yüzeysellik ve denetlenebilme eksiklikleri, geliştirilebilir bir çok önermeyi de beraberinde getirmiştir. Reklam çalışmalarının raporlama ve performans ölçümü zorunlulukları göz önünde bulundurulduğunda, daha detaylı ölçümlemeler gerektiği düşünülmektedir.

İstanbul Reklam Ajansları

istanbul reklam ajansı
istanbul reklam ajansları

İstanbul reklam ajansı olarak tv reklamları konusunda yazdığımız bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Televizyon tanıtımları hakkında merak ettiklerinizi bizlere yorum göndererek sormanız durumunda yanıt  vereceğimizi bilmenizi isteriz.

Ölçümleme sistemleri bir çok konuda olduğu gibi Televizyonculuk  konusunda da ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Televizyon kanallarında yer alan programlar genellikle ölçümleme sistemine göre şekillenir ve yayın akışları bu sistemin çıktılarına göre hazırlanır.Devam edecek programlar, yayından kalkacak programlar, yeni düzenlemeler gibi konular bu sistem sayesinde belirlenir.

Büyük bir endüstri haline gelen Televizyonculuk kavramının içerisinde bulunan tüm paydaşlar bu sistemden etkilenmektedirler.

İzleyici Ölçümü ise, İngilizce Audience Measurement’ten dilimize teknik bir terim olarak geçmiştir. İzlenme payı ve benzer tüm verilerin sağlanması için yapılan ölçümlerin tümüdür. Bu oranların belirlenmesi Radyo, Gazete, OutDoor gibi tüm mecralar için önemli olsa da TV bunların başında gelmektedir. İzleyici oranı (Rating) ortalama izlenme oranını ifade etmektedir. Bir program yada zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini göstermektedir. İzlenme Payı(Share) da bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden aldığı payı gösterir.

İstanbul reklam ajansları firmamız şişli mecidiyeköy semtindedir. Ofisimizi ziyaret ederek projenizin tüm tanıtım stratejisini müşteri destek ekibimizle oluşturabilirsiniz. Markanız hedef kitlesine uygun etkili tv reklam ver tanıtım yöntemleri hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayabiliriz. 

Posted on