TV Reklam

TV tanıtım kuşakları içerisinde yer alır genelde, dublaj, hareketli bir görsel ve müzikten oluşur. Hem işitsel hem de görsel olarak kullanılırlar. Spot TV reklamları yayınlamakta süre sınırı yoktur. Dilerseniz 3 dilerseniz 200 saniye hazırlayıp yayınlayabiliriz. Tabi buradaki maliyetlerin saniye birim fiyatları üzerinden olduğunu da unutmamak gerekir.

TV Program yayını sırasında ekranın maksimum %20 si olacak kadar yayınlanan şerit tanıtım çalışmalarına bant reklam denir. Programı izleyenlerin zaplama şansları çok düşüktür. Direkt izleyiciye ulaşabilirler. 8 yada 10 sn. Olarak hazırlanabilir. Yaygın olanı 8 sn. Süreli olanlarıdır. Birim maliyetleri olarak kuşak tanıtımlara göre genelde %20 ile %30 arasında daha fazladır. 

Dijital entegrasyon & ürün yerleştirme yayınlanan program içerisinde aleni olarak veya dolaylı yoldan bir markadan bahsedilmesidir. Bu entegrasyon dijital olarak program içerisindeki bir alanda markanın afişi, logosu vs. Gibi bir görselini yayınlayacak şekilde de olabilir. Veya örneğin bir dizi içerisindeki oyuncalar bir ürünü kullanıp bu üründen bahsedebilir. 

Yayınlanan TV programının yayın sponsorluğu çalışmalarıdır. 5 sn. Süreli Sunar, Devam Edecek, Devam Ediyor ve Sundu jeneriklerinden oluşmaktadır. TV sponsorluk çalışmaları programın başında x marka x programı sunar jeneriği ile başlayan çalışmalardır.  X markasının sunduğu dizi başlıyor, devam edecek, ediyor, sundu olarak sona ermektedir.